Žvynelinė

parašė , 2014-07-08 20:43

Žvynelinė – tai liga, kuri pažeidžia odą gali pažeisti netgi sąnarius. Ši liga yra lėtinė bei pasikartojanti. Atsiradimo priežastys – paviršinių odos ląstelių padidėjimas. Žvynelinė kitaip dar vadinama psoriaze. Šia liga paprastai serga žmonės 20-40 metų amžiaus. Žvynelinė ant kūno ir galvoje galima. Šis susirgimas yra itin nemalonus, oda lyg pasidengusi žvynais. Ne tik negražiai bei nesveikai atrodo, bet gali niežėti ar skaudėti. Psoriaze gali sirgti tiek vyrai, tiek moterys. Daugeliui būna žvynelinė galvoje. Juntamas niežėjimas, o pakasius lieka dėmės (raudonos). Tokia gali būti spuoguotoji žvynelinė. Kodėl sergama šia liga tiksliai nėra žinoma. Manoma, kad gali būti žvynelinė paveldima. Susirgus būtinas gydymas, kreipkitės į savo gydytoją. Žvynelinės gydymas gali užtrukti, galite greitai neatsikratyti jos. Kaip bus gydoma priklauso nuo:

  • Stadijos.
  • Išplitimo (pažeidimų).
  • Vietos. Gali būti pažeistos įvairios kūno vietos (žvynelinė galvoje, ant rankų, ant kojų, ant kūno).
  • Formos.
  • Kitų (gretutinių) ligų.
  • Paciento amžiaus.

ŽvynelinėGydymas gali būti skirtas vietinis ir (ar) sisteminis. Tai sprendžia gydytojas, kuris gydo odos ligas. Vos tik pastebėjus žvynelinės simptomus reikėtų nedelsti ir kreiptis pagalbos. Pojūčiai, toli gražu, nėra malonūs. Išskiriamos kelios žvynelinės formos:

  • Nagų.
  • Eritroderminė.
  • Delnų ir padų.
  • Gleivinės.

Psoriazė žvynelinė yra gana bjauri liga. Pirmiausia pasirodo išbėrimų mazgai. Jie būna raudoni, oda pakyla nedideliais ploteliais, kurie vėliau gali susijungti. Žvynelinė pamažu plinta, pažeisdama vis didesnius odos plotus. Sergantis žmogus gali jausti skausmą, įprastai niežulys būna juntamas visada. Dažnais atvejais pažeidžiami keliai, alkūnės, kryžkaulis (paviršius) ar galvos oda (dalis, kurioje yra plaukai). Odos liga žvynelinė gali pažeisti sąnarius, taip nutinka ne dažnai.

Žvynelinė simptomai

Žvynelinę galima atpažinti iš karto, vos pamačius pažeistas vietas. Ligai būdingi bėrimai. Gali atsirasti pūslelės ant odos ar susidaryti mazgeliai. Gali būti pažeisti nagai (jei sergate nagų žvyneline). Kaip ir pasako pats pavadinimas oda tampa padengta žvynais. Jūsų oda gali, tarsi degti, tai nemalonus pojūtis. Bėrimai (ne iš karto) plinta, po to susilieja. Retais atvejais gali būti juntamas sąnarių skausmas. Statistikos duomenimis taip nutinka (pažeidžiami sąnariai) nedideliam procentų procentui (maždaug 5-7 proc.). Būdingi asimetriniai pažeidimai. Sąnariuose juntamas skausmas, gali būti karšti, tarsi degti. Ne viską galėsite daryti, kaip įprastai (sąnarių funkcijos gali būti ribotos).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>