Smulkmenos, lemiančios Wizzair bilieto kainą

parašė , 2013-08-22 09:59

Jei žmogus lėktuvu keliauja retai arba visus su kelione susijusius reikalus tvarko padedamas kito, daugiau toje srityje nusimanančio asmens, būtų pravartu susipažinti su keletu niuansų, galinčių nemenkai įtakoti bilieto kainą.

Bagažas

Jei skrisite su skrydžių bendrove Wizzair, protingai pasielgsite, būtinus daiktus sutalpindami į kuo mažesnį lagaminą. Kadangi rankinis bagažas, atitinkantis tam tikrus nurodytus gabaritus, skraidinamas nemokamai. Tai – „mažojo“ rankinio bagažo variantas. Yra ir „didysis“ – didesnių išmatavimų, taip pat leidžiamas vežtis salone, tačiau jau apmokestinamas. Kaina priklauso nuo skrydžio trukmės bei sezoniškumo (tai yra lėktuvų užimtumo keleivių srautų atžvilgiu). Toks pat apmokestinimo principas (aišku, įkainiai didesni) galioja ir registruotam bagažui. Beje, Wizzair atveju, kur kas labiau apsimoka registruoti bagažą internetu ar paskambinus telefonu į klientų aptarnavimo centrą nei atliekant tai oro uoste. Pastarajame taikomas nustatytas tarifas, nepriklausantis nei nuo skrydžio trukmės, nei nuo sezono, kuris bet kuriuo atveju didesnis nei internete.

Registracija skrydžiui

Neužtenka vien sumokėti už išsirinktą lėktuvo bilietą, būtina ir registracija skrydžiui. Wizzair, besilaikydama to kaip vieno iš sąnaudų mažinimo principų, skatina registruotis skrydžiui internetu (check – in). Registracija internetu pradedama likus 14 dienų ir baigiama 3 valandos iki skrydžio. Aišku, jei pamiršite ar nemokėsite to padaryti namuose prie interneto (nors nėra nieko sudėtingo), galima registracija ir oro uoste. Tačiau tokia paslauga kainuoja dvigubai daugiau nei internetinė registracija. Tad tiek taupymo, tiek patogumo sumetimais internetas yra geresnė alternatyva.

Elektroninis bilietas

Jei keliaujant traukiniu ar autobusu įprasta rankoje turėti popierinius bilietus, skrendant lėktuvu tai reikėtų pamiršti. Pastarųjų beveik visiškai atsisakyta (kai kuriuose oro uostuose yra išimčių, bet apie tai keleiviai informuojami bilieto rezervacijos proceso eigoje) ir pakanka turėti apmokėjimą patvirtinantį bilieto numerį bei įlaipinimo kortelę, atsispausdinamą atlikus check – in. Primygtinai reikalaujant, jums tikriausiai bus leidžiama įsigyti popierinį bilietą, bet tai kainuos tikrai brangiai.

Taigi, sutaupysite, jei protingai išnaudosite bagažo registracijos bei registracijos skrydžio galimybes ir nebandysite „išsikovoti“ popierinio bilieto. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>