Sveikas vanduo

parašė , 2014-04-13 13:14

Vanduo – gyvybės šaltinis. Nė vienas organizmas negali išgyventi be jo. Didėjant taršai pasaulyje susiduriama su jo trūkumu. Sveikas vanduo, kaip ir naudingos iškasenos kasmet mažėja. Tam, kad vėliau netektų gerti užteršto vandens reikia dabar imtis priemonių, kurios tai sustabdytų.

sveikas vanduoLietuvoje geriamojo vandens kiekis ir kokybė yra pakankamai gera, palyginus su kitomis pasaulio šalimis, tačiau vis daugiau žmonių perka geriamąjį vandenį iš parduotuvių ar įsigyja specialius vandens filtrus. Pirkti tą patį vandenį, kaip ir iš čiaupo namuose, yra neracionalu. Mūsų šalyje vandens bendrovės užtikrina aukštą kokybę, tad išlaidauti be reikalo tikrai neverta. Jei perkate geriamąjį vandenį suskaičiuokite, kiek išleidžiate jam mėnesio pabaigoje. Tikriausiai nustebsite, kiek daug jo reikia, kuomet norime jį naudoti maisto ruošai ir gėrimui.

Kadangi Lietuvoje ir taip geriame pakankamai gerą vandentiekio vandenį, tai verta kartais nusipirkti mineralinio vandens. Jo savybės ir poveikis sveikatai tikrai didžiulis. Mineralinis yra sveikas vanduo. Jo teigiamas poveikis sveikatai žinomas senai. Daugelį amžių jis buvo vertinamas kaip geriausia priemonė įvairioms ligoms gydyti. Šiuo metu ir gydytojai pataria vartoti jį. Ypatingai jis padeda tiems, kurie serga lėtiniu skrandžio uždegimu arba kai sumažėja skrandžio sulčių rūgštingumas. Tai natūralus vaistas nuo šių problemų. Kam griebtis cheminių preparatų, jei galima išspręsti natūralaus vandens pagalba?

Sportuojate? Jums taip pat tiks mineralinis vanduo. Vaikai, senjorai, besilaukiančios moterys taip pat gali pasinaudoti gamtos teikiamomis gėrybėmis. Mineralinis vanduo skirstomas į gazuotą ir negazuotą. Kokį pasirinkti? Gazuotas puikiai tiks numalšinti troškulį, o negazuotas tinka tiems, kuriuos kankina skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opaligė, ar gastritas. Rinkitės atidžiai arba vartokite nedideliais kiekiais ir tikrai nepakenksite sau. Būtinai perskaitykite etiketę ant butelio. Ten nurodoma kiek ir kokių mineralinių medžiagų jame yra. Taip pat svarbu atminti, kad negalima gerti labai daug mineralinio vandens, nes per didelė mineralų koncentracija gali pakenkti kepenims ir širdžiai. Labai svarbu iš kur išgaunamas ir kokiame gylyje yra gręžinys. Nuo to priklauso kokia užterštumo rizika iškyla išgauti netinkamą vandenį. Mineralinis vanduo sveikesnis, nei iš čiaupo, kuriame nėra tiek daug mineralinių medžiagų.

Žemėje kasamos naudingos iškasenos sparčiai mažėja. Tas pats yra ir su kokybišku vandeniu, kuris nėra užterštas. Saugokime gamtą ir ji mums atsidėkos. Juk mūsų sveikata tiesiogiai priklauso nuo to, ką mes geriame ir valgome.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>