Nelauktas palikimas skyrybų – judith wallerstein

parašė , 2017-06-26 09:22

Ši nuostabiai tyrinėta knyga nagrinėja gyvenimus vaikų skyrybų per dvidešimt penkerių metų trukmę. Tai rodo, kad iššūkiai išsiskyrusioms šeimoms, specialiai vaikams, yra sudėtingi ir tęsia paversti visuomenę. Tai išdėsto, kad 45 % pirmos santuokos sudūžta, kad pavojus skyrybų antrose santuokose yra 60 %, ir kad 25 % žmonių šiandien tarp amžių 18-44 metai išsiskyrė su tėvais.

Sunkumas rašyti šį straipsnį yra toks, kad kiekvienas gali tiktai padaryti kelis komentarus knygos ir temos, pilnas kurios apsvarstymas paimtų mus labai toli. Pirmas paragrafas įžanginiame skyriuje smulkiai pasakoja Sezamo Gatvės epizodą, kuriame Kermit varlė ima interviu iš mažo paukščio, besiteiraujančio, kur ji gyveno. Paukščio atsakymas yra toks, kad ji leidžia pusę jos laikas, laimingai žaisdama jos motinos lizde, ir likusioje dalyje laiko, išdykaudama jos tėvo lizde

Ši maža istorija iliustruoja vieną iš daugelio prielaidų, kad ši knyga visapusiškai išsklaido. Daug tėvų ir aukštų pareigūnų mano, kad, kai tik santuoka yra ištirpinta, ir tėvai gauna jų laisvę nuo nelaimingos sąjungos, kad jų vaikų gyvenimai bus tiksliai tokie, kadangi jie buvo anksčiau. Ši knyga sunaikina šį supratimą, ir aiškiai rodo ilgalaikius padarinius skyrybų ant vaikų, ir kaip tai vėlesnės formos ir net naikina jų gyvenimus.

Knyga atstovauja šitų vaikų balsams. Jie dabar užaugo, ir keli turi jų savo šeimas. Jie pasakoja savo sunkumus turint reikalų su vienatve, pykčiu, depresija, piktnaudžiavimu narkotikais ir net smurtu jų savuose gyvenimuose, kurie sekė jų šeimų žlugimą. Jie kalba apie nemalonumą šokinėjimo nuo vieno lizdo kitam, dažnai turėjimas menko pasirinkimo, kaip praleisti jų laiką, ir savijautą žemesniu vaikams nuo nesugadintų šeimų. Jie dabar verčia visuomenę skirti daugiau dėmesio dėl jų palūkanų.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push ({});

Knyga yra parašyta penkiose dalyse, kaip penkios novelės, su kiekvienu skyriumi, rodančiu labai unikalius iššūkius, kuriuos susitinka šitie vaikai. Dalis kiekvienas yra apie Karen James, vaiką, priverstą skyrybų būti rūpinimosi davėju anksti jos gyvenime, ir tęsė padėti poreikį kitų virš jos per jos augimo metus. Jos gyvenimas yra palyginti su Gary, vaiku tėvų, kurie nusprendė pasilikti kartu nepaisant jų sudėtingos santuokos.

Karen tėvas buvo sėkmingas dermatologas, ir jos motina dirbo gėlių parduotuvėje. Ji reguliariai šaukdavo vyro tam, kad, kad nebuvo atkreipta pakankamai dėmesio į šeimą. Jis taip pat lojo skriauda joje. Situacija pablogėjo, kai ponia James prarado savo motiną dėl nelaimingo atsitikimo. Jos vyras tapo pagrindiniu tikslu jos pykčio, kaip ponia James, greitai paskandinta į depresiją. Galų gale ir neišvengiamai jų santuoka pasibaigė skyrybose, kadangi jie tęsė savo laukinę nesantaiką jų vaikus, stebinčius.

Su jos tėvo susitikimu ir dar ko nors sutuoktuvėmis, Karen motina svyravo nuo vieno santykio į kitą. Karen, labai jauno amžiaus laiku, tapo pakaitalo tėvu jos broliams, ir net jos motinai. Jos sava vaikystė pasibaigė anksti. Ji tęsė šį įprotį vaikų auklėjimo kitų į jos asmeninius santykius: visada jausdamasis atsakingu už kitų problemas.

Jos istorija yra sugretinta tam Gary, kuris užaugo namuose, kur tėvai buvo nelaimingi su vienu kitu, bet ištvėrė ją nepaisant savo sunkumų. Gary užaugo, susituokė ir turėjo savo savo šeimą. Jo tėvai buvo modelis jam, kaip laikyti poroje šeimą, jų liūdnumą su vienu kitu nepaisant to.

Dalis du yra apie Larry, vaikas pakėlė šeimoje, kurią sužlugdo smurtas šeimoje, ir įniršis, kuris kankino jo gyvenimą po jo tėvų skyrybų žlugimo. Jis yra palygintas, kad Džiaugsmingai giedotų, jaunimas, kas mėgsta jį paliudytos scenos tėviško smurto be jų sudaužymo.

Dalis trys yra apie Paula, kuri nukentėjo nuo intensyvios vienatvės po skyrybų, kai jos motina užėmė studijavimą ir tęsė dirbti tuo pačiu metu. Skyrybos sukėlė ekonominį košmarą ir jos tėvams ir jos motinai, kad išgyventų, turėjo mokytis ir darbas tuo pačiu metu. Tai ne tiktai privedė prie praradimo struktūros Paula gyvenime bet taip pat ir pastoviame buvime vienerių iš jos tėvų. Ji buvo ir be tėvo ir našlaitė.

Dalis keturi yra apie Billy, pažeidžiamą vaiką su ypatingu medicinos poreikiu todėl, kad jis gimė su įgimta širdies liga. Billy sveikata padarė tai sudėtinga jam prisitaikyti prie pakeistos šeimos aplinkos. Jo motina skubiai susituokė antrą kartą ir susitelkė ties savo nauja šeima. Jo tėvas buvo susirūpinęs sportu ir jo verslu. Niekas neatrodė jautrus laikui ir dėmesiui, reikalingam Billy.

Dalis penki yra apie Lisa, kuri buvo auginta šeimoje, kur kiekvienos pastangos buvo įdėtos, kad garantuotų harmoniją. Jos tėvai buvo nutarti po skyrybų nebloginti savo vaiko kentėjimo ir dažnai bendradarbiaudavo su vienu kitu. Lisa atvejis priveda prie klausimo: nekovoja pakankamai? Nebuvimas konflikto tarp išsiskyrusių tėvų saugo vaiką nuo kentėjimo? Tačiau net tai nestabdė Lisa įniršio, net nepaisant to, kad atrodė, ji prisitaikė geriau negu kiti po jos tėvų skyrybų.

Nors jos tėvas buvo matyt laimingai vestas antrą kartą, buvo didelis atstumas tarp Lisa ir jos tėvų negu tada, kai jos šeima buvo nesugadinta. Ji turėjo prisitaikyti prie dviejų šeimų, kadangi ji tęsė šokinėti nuo vieno tėvo į kitą. Kadangi ji užaugo nuo vaiko moteriai jos ketvirtuoju dešimtmečiu, ji vis dar priglaudė nuogąstavimą apie santuoką.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push ({});

Jos gyvenimas atspindėjo tuos daugelio skyrybų vaikų (40 % jų), kas apsisprendžia, lieka vieni kaip suaugę. Kai kurie iš jų kaip Lisa gyveno kartu nesusituokus, kitų šuoliukas nuo vieno reikalo kitam, ir keli vesti labai vieniši gyvenimai. Lisa istorija iliustruoja tai, nors skyrybų poveikį nedelsiant jautė vaikai, būtent pilnametystę jie kenčia labiausiai: ypač, kai jie rizikuoja lauke ieškant meilės.

Knyga yra iškalbi apysaka rezultato skyrybų ir siekia priversti mus suprasti ilgalaikį poveikį vaikams. Autoriai įspėja mus kad, nors mes turime sukurtą pasaulis, kur yra didesnės laisvės suaugusiems, kad tai neša dideles ir paslėptas kainas. Autoriai išmintingai parodo, kad jų knyga nėra pareiškimas prieš skyrybas. Jie žino aštrų kentėjimą suaugusių, įviliotų į spąstus nepavykusiose santuokose. Jie taip pat lygiai žino, kad labai mažai suaugusių priima sprendimą išsiskirti be skolingo apsvarstymo.

Bet jie tiktai nori parodyti, kad tuo metu, kai skyrybos gali būti naudingos tėvams, pasekmės vaikams yra dažnai baisios. Ši knyga taip pat siekia padėti tiems, kas yra paveiktas skyrybų, kad atstatytų jų gyvenimus. Ši knyga yra taip pat aukštiems pareigūnams: teisėjai ir visas rinkinys kitų dalies savininkų teisinėje sistemoje: tai primygtinai siūlo juos skirti daugiau dėmesio palūkanoms vaikų per ir po skyrybų.

Išmintingai autoriai nusprendžia tuo metu, kai reikia pagerinti poskyrybų kultūrą, daug daugiau pastangų turi būti padėtos į santuokos įstaigos sustiprinimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>