Kaip išsirinkti lęšius akims

parašė , 2013-04-17 08:10

Šiuo metu žmonės, kenčiantiems nuo regėjimo sutrikimų, linksta prie kontaktinių lęšių, tai nestebina, nes jie turi daug privalumų prieš akinius. Pirma, lęšiai nerasoja keičiantis temperatūrai, jiems nebaisus lietus. Antra, lęšius patogu nešioti sportuojant. Trečia, juos renkasi puošeivos ir žmonės, kompleksuojantys nešioti akinius.

Jeigu jūs nusprendėte naudotis kontaktiniais lęšiais ir atsisakyti paprastų akinių, savarankiškai išsirinkti juos vargu, ar pavyks. Pirmiausia, reikia atlikti apžiūrą pas gydytoją-oftalmologą ir nustatyti regėjimo aštrumo lygį, akies mikrofloros tipą, ragenos jautrumą ir eilę kitų rodiklių, būtinų norint teisingai išsirinkti lęšius.

Taip pat svarbu išrinkti gamintoją, kurio produkciją naudosite. Šiuolaikinę oftalmologinių paslaugų rinka siūlo gana platų kontaktinių lęšių pasirinkimą: vienkartiniai, dieniniai, lęšiai, skirti nešioti visą parą (kuriuos galima nešioti nuolat ir neišsiimti nakčiai), lęšiai, skirti nešioti mėnesį, tris mėnesius, pusę metų. Taip pat lęšiai skirstomi pagal polimerų tankumą, iš kurio jie gaminami.

Po to, kai gydytojas-oftalmologas atliks būtinus tyrimus ir parinks reikiamą lęšių tipą, jums teks pasimokyti, kaip įsidėti ir išsiimti lęšius. Kai kam pavyksta šią techniką įvaldyti praktiškai iš karto, kai kam prireiks kažkiek laiko. Vėliau oftalmologas papasakos jums apie lęšių naudojimosi taisykles ir jų priežiūros subtilybes.

Panešiojus lęšius mėnesį, jums reikia vėl kreiptis į gydytoją-oftalmologą norint pakartotinai atlikti akių mikrofloros, ragenos jautrumo polimero tipui tyrimus ir taip pat nustatyti specialaus tirpalo sudėtį lęšių laikymui ir valymui. Po šitų tyrimų jūs galėsite galutinai apsispręsti dėl tinkamo kontaktinių lęšių tipo pasirinkimo.

Tačiau kontaktinius lęšius gali nešioti ne visi norintys, nes jų naudojimui egzistuoja ir visas sąrašas kontraindikacijų. Tai gali būti kai kurios akių ligos, nuo kurių kenčiant draudžiama naudoti lęšius, alerginės reakcijos naudojamam polimerų tipui, sunki cukrinio diabeto forma, glaukoma, poliartritai ir kitos ligos.

© InfoLesiai.LT — kontaktiniai lęšiai internetu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>