Kadastriniai matavimai: ką vertėtų žinoti?

parašė , 2014-04-13 12:11

Kadastriniai matavimai – tai paslauga, kuri yra privaloma, kuomet norima nustatyti tikslias žemės valdas. Paprastai tai reikalinga tais atvejais, kai norima žemės sklypą padalinti, sujungti, parduoti arba išnuomoti. nors kartais manoma, kad tai – dar vienas betikslis formalumas, tačiau be jo negalėsite atlikti norimų aukščiau išvardytų veiksmų.

kadastriniai matavimaiTaigi, jei planuojate išnuomoti žemės sklypą, jį parduoti, sujungti su kitu ar padalinti, tokiu atveju neišvengiamai teks kreiptis į įmones, teikiančias tokias paslaugas. galite palyginti skirtingų įmonių siūlomus paslaugų įkainius ir paslaugos teikimo sąlygas – tikėtina, kad visa tai skirsis, taigi, galėsite išsirinkti sau palankiausią variantą. Dauguma įmonių, kurios teikia tokias paslaugas, tiri ir savo internetinius puslapius, kuriuose galite rasti tikrai nemažai naudingos informacijos, susijusios su kadastriniais matavimais. Labai svarbu geodeziniams matavimams išsirinkti patikimą specialistą, ir, nors kartais susižavima pavienių asmenų siūlomomis itin žemomis kainomis, tačiau tokį sprendimą priimti gana rizikinga.

Kartais kyla klausimas, kokie dokumentai yra reikalingi, norint atlikti geodezinius matavimus. Kad būtų atliekami kadastriniai matavimai, jums reikės pateikti sklypo nuosavybę įrodančius dokumentus, taip pat ir detalųjį (arba preliminarų) žemės sklypo planą, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, ir, jei sklype yra statinių, taip pat reikės pateikti dokumentus, įrodančius, kad jūs esate jų savininkas.

Gana dažnai iškyla klausimas, kiek laiko užtruks šie matavimai ir kiek tai kainuos, tačiau vienareikšmio atsakymo nėra – viskas priklausys nuo sklypo sudėtingumo, o kaina gali skirtis priklausomai nuo to, koks yra metų laikas bei kokia yra žemės sklypo vietovė. Vertėtų žinoti, kad vasaros metu kadastriniai matavimai kainuoja brangiau, taigi, jei norite sutaupyti, užsisakykite šią paslaugą kitu metų laiku. Kadangi kadastrinius matavimus atlieka tikrai nemažai įmonių, gali skirtis ir jų įkainiai, taigi, galite ieškoti tinkamiausio varianto. Žinoma, svarbu nepamiršti, kad darbų kokybė čia yra pati svarbiausia, taigi, vertėtų ieškoti optimalaus kainos ir kokybės santykio.

Taigi, kadastriniai matavimai tam tikrais atvejais yra tiesiog neišvengiami, ir norint užsisakyti šią paslaugą, labai svarbu būti užtikrintiems, kad matavimus atliks tikrai patikima įmonė, ir neteks jaudintis, ar darbas bus atliktas kokybiškai ir besilaikant specifinių reikalavimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>