Bankroto administravimas – ar verta kreiptis į teismą?

parašė , 2013-06-09 09:28

Įprastai, prieš kreipiantis į teismą, bankroto administravimas bandomas vykdyti ikiteisminiu būdu, t.y. kuomet skolų išieškojimu užsiima agentūrų, užsiimančių šia veikla specialistai. Skolininkams paštu siunčiami raginimai susimokėti skolas, na o skolininkams į raginimus nereaguojant, galima pradėti teisminį skolų išieškojimo procesą.

bankroto administravimasTaigi, jei skolininkai nereaguoja į raginimus ir vengia mokėti skolas, galima kreiptis į teismą. Tačiau prieš kreipiantis reikėtų įsitikinti, jog skolų išieškojimas yra realus. Jei esate įsitikinę, kad skolas pavyks susigrąžinti ir nepatirsite papildomų išlaidų bylinėjantis, galite rašyti ieškininį pareiškimą.

Rašant ieškininį pareiškimą būtina paminėti visus su skola susijusius raštiškus dokumentus, sutartis, surašyti jų registracijos numerius, datas. Paminėti, jog už paslaugas, prekes ar kitą veiklą pinigai nebuvo grąžinti. Dažnai šalia skolos skaičiuojami ir delspinigiai už vilkinamą skolos grąžinimo laiką. Šį dokumentą rekomenduojama patikėti rašyti advokatui, kad būtų išvengta netikslumų.

Neretai šalia skolos grąžinimo reikalaujama ir sumokėti už teismo ar iki tol vykdyto ikiteisminio skolų išieškojimo metu buvusias išlaidas. Todėl jei esate įsitikinę, kad skola bus grąžinta, galite reikalauti ir išlaidų apmokėjimo.

Kreipusis į teismą, teismas nustato ar tokia skola yra ir ar tikslus pareiškime nurodytas skolos dydis. Teismas skolų neišieško, skolų išieškojimas yra vykdomas antstolių. Teismas taip pat nenustato skolininko mokumo, dėl to kreipiantis į teismą galite patirti nemažai išlaidų ir negauti naudos.

Tačiau net jei manote, kad skolų išieškojimas beviltiškas, skolininką tam tikrais atvejais naudinga perduoti teismui ir antstoliams, kad vėliau galima būtų išlošti sumažinant apmokestinamąjį pelną. Šiuo atveju sutaupomi mokesčiai yra didesni nei išlaidos visam procesui.

Taigi, norėdami, kad skolų išieškojimas būtų veiksmingas, kreipkitės į šios srities specialistus, dirbančius teisines paslaugas teikiančiose įmonėse, tokiose kaip UAB CONLEX ir kitos. Nepavykus ikiteisminiam skolų išieškojimui, tokių įmonių specialistai gali padėti tvarkant reikiamus dokumentus teisminiams skolų išieškojimo procesui.

It is so pleasant to work with experts. Learn more to find out more regarding online headshop.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>